Sıkça Sorulan Sorular


Rotamen, hizmet götürmek istediğiniz noktalara saha ekibinize iş ataması yapabilmeniz ve size planlama desteği ile beraber mobil uygulaması sayesinde sahada da ekibinizi izleyip, ölçme ve yönetebilmenizi sağlar. Sizin için önemli olan optimizasyon seçenekleri ve iş kurallarına göre en uygun rota planını yaparak planlarınızda destek olmak amacıyla oluşturan web tabanlı bir servistir. IOS ve Android Mobil uygulamaları ile anlık olarak haritada operasyonunuzu izleyebilir, ekibinize Push Notification gönderebilirsiniz.

Kişiselleştirebileceğiniz bazı iş kuralları; duraklama süresi, her nokta için yük hacmi, toplam harcanacak mesai saati, maksimum KM, uğranılacak maksimum nokta sayısı, bölgeleme, başlangıç/bitiş belirleme, Tur Yap, v.b.

Kişiselleştirebileceğiniz bazı optimizasyon seçenekleri; en hızlı, en verimli, tarfik dahil, Araç(Otomobil,Kamyon,Kamyonet)

Yüzlerce adrese planlama yaparken kaynaklarınızı verimli kullanmanız daha çok noktaya zamanında ve gider optimizasyonu sağlayarak ulaşmak sizin için önemliyse Rotamen'i kullanmalısınız.
Yakıt, araç ve aracın periyodik diğer masrafları, saha ekibi çalışanlarınızın harcadığı zamanı optimize etmek,
Müşteri memnuniyetini arttırmak, rekabet avantajından faydalanmak,
Adres veya Koordinattan oluşan ziyaret noktalarını haritada bulmak üzere vakit kaybetmeden hızlı veri yükleme, ya da API ile gönderme özelliği sayesinde anında rota planı çıkarmak,
Adres veya Koordinattan oluşan ziyaret noktalarını haritada bulmak üzere vakit kaybetmeden hızlı veri yükleme, ya da API ile gönderme özelliği sayesinde anında rota planı çıkarmak,
Adres veya Koordinattan oluşan ziyaret noktalarını haritada bulmak üzere vakit kaybetmeden hızlı veri yükleme, ya da API ile gönderme özelliği sayesinde anında rota planı çıkarmak,
Planlama yaptıktan sonra ayarları değiştirerek 'EĞER' analizleri yaparak, ekibin noktalarında değişiklik yaparak sizin için en doğru iş sırasını oluşturmak üzere öngörü desteği almak,
IOS ve Android Mobil uygulamaları ile anlık olarak ekibinizi haritada tüm aktivitelerini, bir noktada ne kadar süre kalmış, işlerini tamamlamış mı vb. izleyebilir, ekibinize Push Notification gönderebilirsiniz.
Rotamen ile 7x24 saha operasyonunuza iş planlaması yaparken öngörü kazanır, kaldıraç gücü desteğinden faydalanabilirsiniz.

Her teslimat/geri toplama yapan, saha ekibi olan şirket veya bireysel kullanıcı Rotamen'e kolaylıkla üye olarak ve iş hacmine, ihtiyacına göre paketlerini seçerek kullanmaya başlayabilir.
Örneğin;
Sahada teknik destek veya satış sonrası kurulum, arıza, bakım desteği veren firmalar
Satış ve Pazarlama ekipleri olan ve randevu/toplantı lokasyonuna göre çoklu rota planlaması yapan saha liderleri
Yemek Servisi, Çiçek Teslimatı Yapan Şirketler
İnternetten hizmetiyle ilgileniyorum diyerek randevu veren ve yeni bankacılık hizmetlerinde yaygın olarak kullanılan yerinde ziyaret hizmeti veren dijital bankacılık ekipleri
Kargo ve Dağıtım Acenteleri,
Hergün randevularına göre hangi evi sırayla gösterirse daha az benzin ve zaman harcayacağını bilmenin avantajlarından faydalanmak isteyen Emlak Acenteleri
Aracını yüklerken uğrayacağı lokasyon sırasına göre ürünlerinin yükleme sırasını oluşturarak teslimat için durdukları noktalarda hızlı ve kolaylıkla hareket esnekliği kazanmak isteyen dağıtıcılar.
Şehirlerde dolan çöplere- göre rota optimizasyonu yapmak isteyen Çöp Arabalarına En Optimum rota planı çıkarmaya çalışanlar
Çoklu Noktaya Tatil Planları yaparken en verimli rotayı çıkarmak isteyen bireyseller.
Raf ömrü kısa olan, Taze Yiyecek, Süt, Medikal Numune, Soğuk Gıda, vb. Taşımacılık yapan, zamanla yarışan birçok saha ekip lideri Rotamen'den faydalanarak risklerini azaltabilir.

Önce Rotamen'e üye olmanızı bekliyoruz. Uygulamaya Git tuşuna basarak üye olduktan sonra ücretsiz servisi denemek amacıyla 7 Nokta yükleyebilir ayar setlerini değiştirerek rota planları çıkartabilirsiniz. Günlük hizmet götürdüğünüz nokta iş hacmine göre size uygun olan paketlerden birini satınalabilir, aylık olarak rotamen'i kullanmaya başlayabilirsiniz.

Serbest Stil Yazılmış Adreslerinizi Rotamen'e Excel'le veya Text olarak veya haritadan işaretleyerek yüklemeniz ile beraber rota planlamanıza başlayabilirsiniz.

Yüklediğiniz adreslerden kapı no seviyesinde koordinatlanabilenler adres listenizde YEŞİL renk ile Yol seviyesinde Koordinatlananlar TURUNCU renk ile gözükecektir. Adres Kalitesi yeterli olmayanlar KIRMIZI ile ayrıştırılmış olarak listede düzeltmeniz için veya silmeniz için kararınıza göre rota planlamasında düzeltilmesiyle beraber kullanılacak veya listeden onayınızla çıkartılacaktır.

Planlamanızda önemli etkisi olan kriterleri yüklediğiniz excelde veya sonradan uygulama üzerinden manuel ekleyebilir, düzeltebilir rota planla tuşuna basarak rotalarınızı harita üzerinde görüntüleyebilir, navigasyon bilgisiyle beraber yazdırabilir, gps navigasyon veya akıllı telefon cihazlarınıza link olarak gönderebilirsiniz.

Mesai, Çalışan Sayısı, Hizmet Noktasında Duraklama Süresi, Özel Not, Trafik Dahil, Maksimum Uğranacak Nokta Sayısı, Her Nokta için Yükleme Ağırlık Kapasitesi, Yakıt Masrafı, Yol Alacağı KM gibi kriterlere göre rota planlaması yapılacaktır.

Ana menüden Mobil Saha Kullanıcılarınızı tanımlayabilirsiniz.

Yeni kullanıcı seçeneği ile ekibinizin bilgilerini (Ad, Soyad, E-Mail, Cep Telefonu, Rota Planı Rengi vb) tanımlayarak kaydedersiniz.

Yeni tanımladığınız elemanınıza artık rota atayabilirsiniz.

Mobil telefonuna gelen iş listesini tamamlayıp tamamlayamadığını anlık haritada görebilir, isterseniz sahadaki ekibinizin iş planını değiştirebilirsiniz.

Paket ve mobil uygulama kullanıcısı satın aldıktan sonra yeni bir mobil uygulama kullanıcısı oluşturabilirsiniz.

Oluşturduğunuz rota da ki blokları mobil kullanıcılarınıza atayabilirsiniz ve artık bu bloktan o mobil uygulama kullanıcısı sorumlu olmuş olur.

Daha sonra saha elemanınız için oluşturmuş olduğunuz e-posta ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yapıldıktan sonra saha kullanıcısı lokasyon göndermeye başlar, bununla birlikte artık saha elemanınızın takibini yapabilirsiniz.

Mobil kullanıcı ona verilen listeyi başlatır ve mobil uygulama üzerinden işleri bitirdikçe tamamlandı veya tamamlanmadıya çeker. Tüm işler bittiğinde listeyi bitir der ve üstünde ki bloğu tamamlamış olur.

Rotamen IOS ve Android Uygulamasını hemen indirebilir ve ekibinizi tanımlayabilirsiniz.

Rotamen Her paketinde 1 Adet Mobil Kullanıcı Fiyata Dahildir.

Satınaldığınız paketlere (Take Out Hariç) 50'ye kadar Mobil Kullanıcı Satın Alabilirsiniz.

Tanımladığınız kullanıcı ekibinizden ayrıldığında kullanıcıyı Deaktife çekebilirsiniz.

Her ay paketinize ek olarak dahil ettiğiniz mobil kullanıcı sayısı kadar Aktif kullanıcınız olabilir.

Uluslararası navigasyon ve sayısal index veri sağlayıcı HERE firması ile çözüm ortağı olan Rotamen index verisi her sene üç kez güncellenmektedir. 15 Senedir, birçok kurumsal firma tarafından tercih edilen altyapı sistem ve servisleri geliştiren ONUSS Bilg. Yaz. Dan. Ltd. Şti.'nin (www.onuss.com) Veri Sağlayıcı İş Ortağı olan HERE (www.here.com) ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek isterseniz web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Rota planı yaparken gün ve saat seçimi yapabilir, Rotamen'in güncel istatistiksel verisini planlamada kullanabilirsiniz. Mobil kullanıcılara iş atamasını gönderdikten sonra sesli navigasyon özelliğini ve canlı trafik verisini kullanabilmektedir.

Ücretsiz harita servisleri size Rotamen'in sunduğu gibi en doğru iş sırasında giderseniz optimizasyon sağlarsınız gibi bir hizmet alamazsınız. Size gidilecek adres noktalarını birleştirerek bir rota çıkartırlar. Sizin kaynaklarınıza, zamanınıza, Km , yakıt, mesai vb. Yukarıda belirtilen iş kurallarınıza göre optimizasyon sağlamak ve en doğru iş sırası önermek üzere servis vermezler.

Ayrıca bu tip servisleri kullanırken bazı limitlerle karşılaşırsınız en önemlisi bir rotada yeralabilecek maksimum adres sayısı gibi. Rotamen'de bu üst sınır 250'dir. Bir aracın veya kaynağın maksimum uğrayabileceği nokta sayısının da çok üstünde bir sayı olan 250 nokta ile üyelik sınırlarınız kapsamında dilediğiniz planlamayı yapabilirsiniz.

Rotamen'in aylık üyesi olmanın sağlayacağı avantajlardan biri de artık rotamen'de bir adres listeniz birikmektedir. Her defasında adreslerinizi servise yüklemek zorunda kalmazsınız. Sınırlı süreler dahilinde daha önce izlediğiniz rotalar da aynı şekilde kayıtlı tutulur. Rotamen zengin raporları sayesinde herzaman Zaman, Yakıt, KM gibi ölçümlemelere ulaşabilirsiniz.

Tüm bu planlarınızı sadece birkaç dakika içerisinde yapabilir ve Rotamen'i saha işgücü operasyonunuza 7x24 destek veren bir takım arkadaşı olarak kullanabilirsiniz.

Rotamen'i harita servislerinden ayıran bir özellik de bilgisayarınıza herhangi bir yazılım download etmenize gerek yoktur, web tabanlı olması nedeniyle dilediğiniz yerden ulaşabilir ve bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Aylık üyelerimiz dilerse Rotamen'in kullanıcı dostu Web Servis API'sini kullanarak kendi uygulamalarıyla en hızlı şekilde entegre olabilir. YARDIM dokümanlarını inceleyerek detaylı bilgiye sahip olabilir Rotamen web servisini çağırabilirsiniz.

Adres listeni gir, kontrol et, başlangıç noktasını belirle (Opsiyonel) başlangıç noktasının hemen altında yer alan Tur işaretini işaretle, İş Karar Ayarlarından dilediğin özelliği seçerek 'Rota Planla''yı tıkla ve bir kaç dk. içerisinde rota planını istediğin çıktı seçeneğiyle al.

Rotamen'e şu anda tek seferde en fazla 250 adresten oluşan bir excel veya text dosyası veya haritadan tek tek adres/koordinat ekleyebilirsiniz.

Satınaldığınız üyelik paketinin günlük kullanım limitleri dahilinde 250'lik listelerinizi Rotamen'e yükleyebilir ve rotalarınızı planlayabilirsiniz.

250 Noktadan oluşan Text veya Excel formatında adres dosyalarınızı rotamen'e download edebilirsiniz, rota plan dosyanızı çıktı olarak alabilirsiniz. Kullanıcı Klavuzlarını destek amaçlı kullanabilirsiniz.

250 Planlanmış rotalarınızı e-mail ile gönderebilir, yazdırabilir, link olarak mobil cihazlarınıza gönderebilir ve aylık üye iseniz 90 gün süre ile Kayıtlı rotalarınızı tekrar yükleyebilir ve kredi limitleriniz dahilinde yeniden planlama yapabilirsiniz.

Rota planınızı dilediğiniz e-mail adresine, IOS veya Android mobil cihazlarına veya navigasyon cihazınıza link olarak gönderebilirsiniz. Link'i açtığında saha ekibiniz adım adım her bir nokta için navigasyon yönlendirme bilgisini görüntüleyebilecektir.

Free/Ücretsiz Deneme paketini kullanabilmeniz için Rotamen'e ücretsiz üye olmanız yeterlidir.

Rotamen, en doğru iş sıralamasını belirleyebilmeniz için seçeceğiniz iş kural ayarlarına göre sahip olduğu yapay zeka algoritmalarını kullanarak birçok kurumun ihtiyacı olan rota planlama gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilmiş özel bir planlama karar destek servisidir.

Hizmeti satınalma kararınızı değelendirebilmeniz için kullanım kolaylığı, adres yükleme, rapor alma, rota planı çıktısı gönderme gibi çıktılara ulaşabileceğiniz, 7 Nokta veya Adrese rota planlaması yapabilirsiniz. İş kural setlerini sınırsız şekilde değiştirerek bu 7 Adres için kullanabilir, satınalma paketiniz için iş hacminize en uygun tercihi yapmak adına fiyatlandırma bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Kullandıkça öde modeli ve Aylık Üyelik modelleri mevcuttur. Hergün paketinizin kapsamı dahilinde yüklediğiniz adresler kredinizden düşer. Her gün yeni kredi yüklenir. Bir kredi Bir Adres veya Koordinat olarak hesaplanır ve Rota Planla Tuşuna bastıkça Krediniz düşer.

Aylık üyelerde o gün denenmiş adresler iş kural ayarları değiştirilerek tekrar tekrar kullanılabilir, içerisinde rotada kullanılarak kredisinde düşmüş olan adres/koordinatlar

Deneme Amaçlı 100 Kredi (Adres veya Koordinat) Limitli Kullan Çık(Take-out) Paketini satınalabilirsiniz. Bu 100'lük krediyi birçok iş kuralı ayarlarlarını değiştirerek dilerseniz tek seferde dilerseniz parçalı olarak 100 Adresi geçmemek koşuluyla kullanabilir, rota planlaması yapabilirsiniz. Bu Paketin Fiyatı Sadece 109 TL'dir. Bu paketi satınaldığınızda Rotamen'in tüm özelliklerini sadece web servis entegrasyonu hariç kullanabileceksiniz.

Aylık Üyelikte hergün planlanacak adres adedine göre alternatifli paketler sunulmuştur.

Aylık Rotamen Paketler

Aylık 3000- Günlük 100 Kredi (Adres veya Koordinat)

Aylık 7500- Günlük 250 Kredi (Adres veya Koordinat)

Aylık 15000- Günlük 500 Kredi (Adres veya Koordinat)

Aylık 37.500- Günlük 1250 Kredi (Adres veya Koordinat)

hergün Günlük Kredi Yüklenir

Rotayı Yazdır/Print, Web Servis API, E-Mail Gönder, IOS, Android cihazlara veya navigasyon cihazlarına Gönder, İş Karar Ayarlarını Düzenle, Nokta Ekle, Düzelt, Adres Defteri, Rota Kayıt (90 Gün) Özelliklerinden Aylık Rotamen Üyeleri faydalanabilir.

Yukarıda yeralan günlük hizmet lokasyon adetlerine göre size uygun olan paketi satınalabilir, rota planlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Not: Bu paketlerin iş hacminize cevap vermemesi durumunda fiyatlandırma bölümünde yeralan Bana Özel Formunu doldurabilir, talebinizi bizlere iletebilirsiniz.

Mobil Kullanıcı Ekleme: Kullandığınız pakete toplamda 50 kullanıcıya kadar ek kullanıcı satınalabilirsiniz. Paketinizi kalan gün kadar eklediğiniz adette mobil kullanıcı ile kullanabilirsiniz, aylık yenileme döneminde paketiniz son toplam mobil kullanıcı ile ücretlendirilir.

Mobil Kullanıcı Azaltma: Satınaldığınız mobil kullanıcı sayısını azaltmak istediğinizde bir sonraki ay paketinizin ücreti güncellediğiniz kullanıcı sayısı kadar ücretlendirilecektir.

Kredi Kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

Aylık üyeliği tercih etmeniz durumunda, satınaldığınız paketin ücreti tanımladığınız kredi kartından, üyelik sözleşme kurallarına uygun olarak aylık olarak çekilecektir.

Üye girişi yaptıktan sonra Kullanıcı menüsü altında yeralan Ödeme ve Kullanım Detayları bölümünden, satınalma yaparken aktif olarak işaretlediğiniz 'Düzenli Ödeme' Seçeneğini pasif hale getirerek sonraki aylar için kredi kartınızdan otomatik çekim yapılmasını engelleyebilirsiniz.

O ay kullandığınız kredi var ise ay bitimine kadar kullanabilirsiniz. Kullanılmayan Bakiye kredi karşılığında kartınıza aylık paket hizmet bedeli iade edilmez. Ancak o ay pakeitinizden hiçbir kredi yüklemesi yapmadıysanız veya mevcut adres defterinizi kullanarak bir işlem yapmadıysanız, kısaca rotamen'i o ay hiç kullanmadıysanız kredi kartınıza o aya ait paket ücreti geri ödenir.

Rotamen'in Fiyatlandırma Bölümünde yeralan Bana Özel Bölümünü veya sağ alt köşede gördüğünüz destek formunu doldurursanız Rotamen satış ekibi size 24 saat içerisinde iletişime geçecektir.

ONUSS ekibinin geliştirdiği saha işgücü kaynak Yönetim ve rota optimizasyon sistemleri, Kurye, Kargo, FMCG, Bankacılık, Lojisitk vb. birçok sektörde hizmet vermektedir. İhtiyacınıza özel çözümle size en kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır.